Viies käru – THULE URBAN GLIDE

3477D821-644D-4D45-A0DF-E5E048026546

Nonii, long time no see, nagu öeldakse. Eestis on mul blogimine jäänud ikka päris unarusse, aga kes mind Instagramis jälgivad on ilmselt kõige olulisemaga enam vähem kursis.

Suhteliselt mõni nädal tagasi ma tegin enda jaoks täiesti ootamatu otsuse. Kui ma märtsi lõpus tegin esimese jooksutiiru, ei oleks ma osanud arvata, et tänaseks päevaks võtan ma trenni nii tõsiselt, et olen soetanud endale spetsiaalse käru. Ei läinud kaua aega, kui ma otsustasin, et nii ei saa olukord jätkuda. G tööpäevad on pikad ja tavaliselt saabub ta koju alles 19-20 ajal ja selleks ajaks peaks minul olema toit tehtud, koeraga väljas käidud ja paremal juhul peaks mul ka trenn olema tehtud ikkagi, sest seda aega mida me perega kõik koos saame veeta, on ebaõiglaselt vähe. Muidugi kõik päevad pole vennad ja me endiselt otsime omale sobivaimat rutiini.

Niisiis hakkasin ma jooksmas käima kas lõunaajal või õhtuti enne G saabumist, kuid koera ja lapsega koos jooksmine ei ole just lihtne ettevõtmine. Kui jooksma minek nagunii nõuab tohutut tahtejõudu ja soovi siis kahe lisavarustusega nõuab veel enam soovi ja tahet. Ei tea kauaks mul seda jagub. Meie majast jooksevad nüüd kahes suunas asfalteeritud kõnniteed, lisaks on 1 km kaugusel ideaalne terviserada. Kuna minu käru polnud metsarajal jooksmiseks just parim, siis loomulikult hakkasime asfaldil aretama tasapisi. Tegin mis ma suutsin aga peale 3km oli mul võhm otsas käru tõukamisest ja alaseljas oli meeletu valu.

Kuna motivatsiooni jätkata oli, hakkasin uurima jooksikärude kohta. Kohe päris alguses sattusin kärusõltlaste grupis Thule Urban Glide müügikuulutuse otsa. Alguses muidugi suht ebalevalt uurisin selle kohta ja vaatasin ka tutvustavat videot, kuid uue käru ostmise eeldus oli vanade ära müümine. Laupäeva õhtul tekkis idee, pühapäeva õhtul oli kärud müügis, ning esmaspäeva õhtuks olid mõlemad kärud minema viidud. Mõeldud, tehtud ning uue käru ostmine oli otsustatud. Mees toetas mu otsust ja kuna pakkumine oli hea – 450€ uue eest, siis kaua me ei mõelnudki. Kolme eelmise käru müügi pealt saime selle raha kokku.

B9E3F064-8BDB-44B3-A8D1-E33E1395A384

Esimene 3in1 Takko, kasutada jõudsime ainult kookonit

D168470D-4F4B-42A4-A3C6-B1D78E83B3C5

Teine NUNA IVVI, kõige pikemalt kasutuses olnud käru

FA47C4B6-170A-42B6-9796-CCCE3C20EDD2

Talveks ostsime uuesti suurte ratastega Tutek Turrani, mis oli talvel ideaalne abimees

810E6D26-79B6-480C-8BE5-589E6F67C8D2

Neljas käru oli emotsiooni ajel ostetud autokäru, mida kasutasime üksikud korrad poes käies MOWEO

Kuna laps jäi parasjagu väga haigeks siis lükkus meie katsetamine pool nädalat edasi, kuid niipea kui olin Gleni arstilt saanud loa välja minna, siis me ka esimese sõidu tegime. Koer kaasa, laps kärru ja läks sõiduks.

Lapse rahuloluga olime juba kursis, sest samal päeval kui käru saabus, istus ta kohe päris tükk aega kärus ja nautis toas olles seal lebotamist täiega.

Aga mida arvan mina? Alguses olin ma üldse jooksukärude välimuse suhtes ebalev aga üsna kiirelt hakkas mulle mudel meeldima ja kui algselt mõtlesin, et ohh, kahju, et sinine sai ja must on ju ikkagi MINU MINU värv, siis see helesinine on ikka nii kaunis ning peale kahe musta käru on sinine nii hea vaheldus silmalegi.

07408DEF-BEFE-4574-B998-7F3FCEB023E7

Käru liigub ilma igasuguse liialduseta justkui hõljuks tee kohal. Tasub mainida, et ma jooksen tavaliselt ühe käega juhtides, sest teises käes on koer ja mitte mingit raskust pole ühe käega nii tõugata kui ka juhtida, ka metsarajal. Juba esimesel sõidul jooksin oma selle kevade rekordi. Lükkesanga kõrgus on reguleeritav ja esiratast saab vajadusel lukustada ja vajadusel panna pöörlevaks. Lisaks on sellele võimalik reguleerida ka juhitavust ks nt paremale poole või vasakule poole, ilmselt siis nt nendele kes jooksevad ringi? Ei tea, mina seda hetkel ei vaja igatahes. Vetruvus on kärul väga hea aga alguses oli mul veidi raskus äärekivide ületamisel, et esirattale toetudes kippus tasakaal kaduma, kuid see on harjumise asi.

Laps on kärus kinnitatud väga turvaliselt viiepunkti rihmadega ja seljatugi on regileeritav paeltega, mis iseenesest on parajalt tüütu, kuid ilmselt annab see kärule kergust juurde, et seljatoel ei ole kasutatud plastikut. Lapse saab panna nii lamama kui istuma, kuid tasub mainida, et seljatugi ei käi 90 kraadise nurga alla. Gleni seljatoe kalle ei sega, tema tunneb ennast hästi.

Kaarvari on mõnusalt pikk ja mulle meeldib, et eesmine osa on just võrgust. Lisaks on võimalik kaarvarju avada minu poolt ja nii on mul lihtne teda kontrollida, ks ta magab või kuidas tal seal olemine on ja mul pole vaja kiigata kaarvarju alla eest poolt. Kärul on tuulutusava ja kaarvarjul on samuti piiluava.

Pakikorv on esmapilgul küllaltki pisike aga mina sain katsetada täna, kuidas minu reisikraam ära mahub ja kahe-kolme päeva kraami sain kenasti ära mahutada.

81668D5A-7F68-4837-978F-5AAEC840378C

Väga oluline info, mida paljud uurivad käru kohta, on see, et käru ei ole kompaktne kokku pannes. Rattad on suured aga kui need alt võtta, võib ruumi natuke säästa. Meie volkswagen passatisse sedaani mahub käru ära ja lisaks mahutame sinna kenasti poekotid või 2 spordikotti. Käru kokku panemine on lihtne. Esmalt langetan lükkesanga, siis jalgade klapi alt keerates läheb käru kokku ning küljelt kinnitan kummi, et käru laiali ei vajuks. Seega kui otsite siiski kompaktsust, siis see käru pole teile. Meie kompaktsust ei hinnanud, sest ennekõike vajame käru siiski treeninguks. Meil polnud ka lisavarustuses ei vihmakilet, turvakaar ning muust rääkimata. Vihmakile tellisime ära aga kindlasti tasub arvestada, et lisavarustus on kallis minu hinnangul. Näiteks leidsin kõige soodsamalt vihmakile 39€ eest. Eks me tasapisi soetame lisavarustust.

Kokkuvõtvalt ütlen, et tegemist on minu vaieldamatu lemmikuga. Ma ei vahetaks seda praegusel hetkel mitte millegi vastu ja ilmselt teise lapse jaoks tulevikus ostaksin ma korvi lihtsalt juurde beebile. Ma olen väga rahul oma ostuga ja naudin igat jalutuskäiku ja trenni sellega.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s