Esimene kuu peale raseduse teada saamist

Hei, armsad!

Ma ei saa öelda, et esimene kuu peale rasedusest teada saamist on möödunud lennukalt aga tänaseks on üle kuu aja möödas sellest, kui ma testil kaks triipu sain. Tõmban selle esimese kuukese kokku ja räägin milliseid erinevusi ja sarnasusi ma tunnen seoses esimese rasedusega.

Esimese raseduse ajal oli mul ilmselge märk rasedusest. Kuidas ma küll Gleni oodates nii naiivselt arvasin, et mu väga valusatel rindadel on mingi muu põhjus. Sel korral ma valu täheldanud ei ole.

See eest on mul sel korral 10 korda kehvem enesetunne, kui Gleni oodates. Ma mäletan küll, et mul võis kergelt paha hakata, kui mul tööl enne lõunale minekut oli kõht väga tühi, siis sel korral on mul päris tugevaid iiveldusi olnud. Mitu korda olen lihtsalt öökinud tühja hommikul aga eile hommikul sain selle esimese okse ikka tehtud ja ma siiralt loodan, et see nii ei jätku.

Kui Gleni oodates sõin ma kõike ja PALJU, siis teine laps on mu isud täiesti segi keeranud. Mitu nädalat oli ainus toit mu laual juustusai ja puuviljad. Uskumatu aga rasedus viis mu pideva tohutu kõrpsude söömise isu ära (vähemalt praegu mõneks ajaks). Eelmisest rasedusest mäletan ka meeletut jäätise isu, mida ma sel korral nii väga esile kerkimas pole näinud. Aegajalt jäätist söön aga kindlasti mitte kilode kaupa nagu Gleni oodates (ja imetades).

Üks asi mida ma kindlasti seostan rasedusega ja mis on täiesti uskumatu ja ma arvan, et ainulaadne, on üks pisikene moodustis mu ninas. Mäletan, et käisin eelmise raseduse ajal isegi ninaga arstil, sest see moodustis läks kuiva limaskestaga nuusates pidevalt katki ja veritses aga arsti sõnul seda rasedana eemaldada ei tohtinud. Minu ülletuseks kadus see peale lapse sündi ära. Ja nüüd on ta platsis! Ilmus juba mõnda aega tagasi ja on tegi mulle kuu aega päris palju valu. Nüüd on nina veidi paranenud aga limaskest on ikka meeletult kuiv öösiti.

Ja nagu ka esimese raseduse ajal, veedan ma ka selle raseduse ööd wc vahet joostes. Mul on algusest peale vajadus käia öösiti pidevalt pissil ja see väike inimene mu sees pole ju isegi veel inimese moodigi, et mu põiele suruda.

Esialgu ma ei tundnud vajadust lõuna ajal magada aga viimased paar nädalat, kui Gleni hakkasin kodus haigena lõunaunne panema, hakkasin ise ka tukkuma. Teisalt ma tukkusin Gleniga ka siis, kui ma rase ei olnud aegajalt. Sellist meeletut väsimust küll ei ole aga liikuda ma ei jaksanud üldse nädalate kaupa. Peale seda, kui ilmad hakkasid päiksepaistelisemaks ja soojemaks minema, tundsin ka motivatisooni kasvu. See ilmselt on seotud ikkagi läheneva kevadega, kuna kevad toob mulle alati motivatisooni ja teotahet.

Kokkuvõttes võiks öelda, et see rasedus on alanud veidi raskemal noodil kui Gleni ootus ja mida päev edasi, seda enam ma kaldun arvama, et mu sees tõesti on tüdrukutirts.

Mind ootab märtsikuus ees vereproov, glükoosti test (selgitamaks, kas mul ka selle rasedusega on tekkinud diabeet), ultraheli kuklavoldi uuringuga ja ämmaemanda vastuvõtt. Tegemist jagub ja ennekõike ei jõua ma ära oodata siiski ultraheli mis mulle rohkem rahu südamesse tooks. (Kes mäletab, siis Gleniga läks meil KV uuring päris pikaks, kuna tema KV oli lubatust suurem ja see suurendas riski haigele lapsele. Seetõttu pidime mitu nädalat ootama biopsia vastust, et teada, kas meie beebike ikka terve on)

Hoian teid ikka kursis, kuidas mul ja kõhus kasvaval inimesel läheb.

IMG_9523.jpg

Ja üks pilt minu eilsest väga toredast õhtust, kui tähistasin oma 26. sünnipäeva. 

One thought on “Esimene kuu peale raseduse teada saamist

  1. kusjuures mul on samamoodi,et teine rasedus on olnud ikka päris ränk vōrreldes esimesega.praegu nädalaid 22 juba ja ikka kohati päris kehv olla.arvasin ka,et raudselt tuleb tüdruk seekord aga ikka jälle poiss.niiet ma väga ei usu eriti sellesse,et kui ekstra kehv on olla,siis tüdruk 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s