Mõne päevaga võivad otsused muutuda

Mõned päevad tagasi kerkis minu ümber teema, kuidas ma olen üks kohutav ületootja, kuna tollel ajahetkel olin otsustanud, et soovin oma lapsele osta uue võrevoodi. Ma ei hakka neid põhjuseid uuesti seletama, aga kes soovib saab nendest põhjustest lugeda siit. Kirjutan selles postituses ka muudel teemadel, nagu see, kuidas ma küll armastan riiete ostmist aga teen seda vähemalt 50% ulatuses taaskasutusest ja meie uutest harjumustest jne. Eks selles postituses leiavad vigu ikka need kes vigu otsivad teistes ja alati on lihtsam leida kellegi silmas pindu, kui kiita selle eest, mida õigesti tehakse. Aga see selleks. Meile ei saagi kõigi teiste otsused ja tegemised meeltmööda olla. 

Mulle tuli paar päris asjaliku soovitust ka meie lapse vana võrevoodi suhtes ja võtsime seetõttu teema kodus uuesti arutellu. Kahjuks selgus, et meie jaoks tuleks igat moodi kulukam ja tülikam toimetada vana voodi Soome ja hakata seda remontima jne. Olime juba üheks päevaks pannud selle teema lukku ja jäänud siiski otsuse juurde, et mõne nädala pärast teeme tellimuse uuele voodile ära.

Ei teagi, kas saatuse sõrm tuli kuidagi mängu aga eile lõuna paiku viskas mul Facebooki marketplaces ette mingisugune võrevoodi pilt. Neid viskab mul tegelt päris tihti, sest olen ikkagi võrevooditel silma peal hoidnud ja vaadanud mis hindadega ja mida pakutakse. See kuulutus erines teistest aga seetõttu, et seal oli selgelt kirjas FREE! Kuulutus oli alles mõni minut tagasi üles laetud ja mõtlesin, et uurin siis, et mis värk sellega on ja kas tõesti tasuta või on hind vaja välja selgitada postkastis. Selgus, et tõesti võrevoodi on tasuta, kuna perekond soovis sellest lahti saada mõne tunni jooksul ehk nii kiiresti kui võimalik. Ei ole minu asi uurida, mis asjaoludel aga küllap siis kolisid või muud taolist. Soomes on selline asi muidugi üsna tavaline. Viiaksegi oma asjad lihtsalt taaskastuskeskustesse, mis on väga korralikud ja annetatakse Facebookis või tori.fi ära. Võrevoodile lisaks oli neil pakkuda samast sarjast ka mähkimisalus, mis samuti minu mõtetes mõlkus just oma selja pärast. Olgugi, et meie korteris pole ruumi nii meeletult, teadsin üsna kindlalt, et mähkimisalus lihtsustab minu tegemisi ja annab seljale väiksemat koormust beebiga toimetamisel. Kõigele lisaks jäid asjad G’l lihtsalt kojusõidul praktiliselt tee peale ja mõned tunnid hiljem korjas ta meile vajalikud asjad juba peale.

Ma olin veidi skeptiline, kuna ei osanud arvestada, mis seisukorras asjad on. Kui need meile ka sobinud ei oleks, oleksime need lihtsalt edasi annetanud. Peagi tuligi G koju selle kraamiga ja minu üllatus oli suur, sest need asjad tõesti olid korralikud, ilma kulumisjälgede ja vigadeta. Loomulikult ei tekitanud see võrevoodi minus seda ”NII ILUS” emotsiooni (nagu tekitas see võrevoodi, mida netist olin vaadanud) aga võtsin ennast kokku ja mõtlesin korraks, et paneks selle silmailu tahaplaanile ja mõtlen hetkeks, mis summa me kokku hoidsime. Ja teeb ikka paganama heaks küll olemise, kui mõtlen, et saan selle summa panna otse säästudeks ja meie ühise tuleviku jaoks kõrvale. Või kasutada lihtsalt kasvõi perepalatile, mis on tegelikult palju olulisem, kui silmale ilus voodi.

smacap_Bright

Kõige rohkem rõõmustab mind mõte sellest, et G oli selle otsusega väga rahul ja tema pingutab iga päev tehes rasket tööd ja säästmist igal võimalikul moel, et meil oleks peagi oma maja. Küll ma jõuan oma silmailu rahuldada siis, kui oleme omas kodus ja saan mõlema lapse tuba sisustada nii, nagu soovin. Oleme praegu ju kõigest oma ajutises kodus üürikas ja nagunii on siin palju mida tahaks muuta ja silmale ilusamaks teha aga las ta siis olla nii, nagu on hetkel.

Rääkides veel perepalatist.. Mul saab homme 31 nädalat rasedust kantud ja peame veel kenasti 6 nädalat ühes kehas püsima. Peale seda tuleb mul pisikesega suur töö ära teha ja ta kenasti ilmale tuua, et meie mõlemaga kõik hästi oleks ja saaksime minna Helsingis olevasse nn haigla hotelli peale sünnitust. See on haigla kõrval olev hoone, kus on põhimõtteliselt nagu hotellitoad äsja lapse saanud peredele. Selle juures on eriti hea asjaolu, et ka meie Glen saab sinna tulla vajadusel, kui hoidjat Eestist pole veel saabunud. Korruse peal on ka õed, kes vajadusel nõu annavad ja arstid kõrval hoones. Loodan südamest, et saame seda kogeda, sest mäletan, et Gleni sünnitamise tulin põhimõtteliselt omal vastutusel haiglast ära, sest tundsin, et see haigla keskkonnas olek ainult takistas mul end lõdvaks lasta ja emaks olemist hakata nautima, piima tekkest rääkimata.

Kokkuvõttes, kas oligi siis kõiki neid loenguid mulle vaja pidada ja nimetada mind inimeseks, kes teiste lastelt võtab puhta õhu, mida tulevikus hingata jne? Oleksin sellise otsuse teinud ka ilma nende kirjadeta. Pigem jääb lihtsalt väga mõru maik minu otsusele alatiseks külge. 😔

2 thoughts on “Mõne päevaga võivad otsused muutuda

 1. Puht huvi pärast, huvitav, mille poolest see haigla hotell Eesti sünnitushaiglast erineb? Omast kogemusest mäletan küll ainult positiivset. Suur perepalat, toas vannituba, 24/7 korruse peal ämmakas, kes iga kell olemas oli, nõustas ja abistas. Ei oska küll millegi üle vinguda.
  Mis eelmisesse postitusse puutub, siis võrdlus iitala tassi ja pop retuuside vahel tundus veits kohatu. Ostan mõlemaid ja neid ei anna küll ühte patta panna 😀 pop retuusid on enamus inimeste jaoks lihtsalt “eputamise” teema, kui peavad tegema valikuid kas kallid retuusid või millestki loobuma. Milleks üldse kallemaid “firma” asju osta, kui tegelik majanduslik seis ei ole sellel tasemel. Kurb näha kuidas paljud vuntsivad oma lapsed väliselt kallite riietega üles, selle asemel elujärje ja elukeskkonna parandamisele panustada. Üleüldse iga asja puhul selle “firmale” rõhumine on nii maitselage. Iitala nõud on aga mega vastupidavad ja seetõttu õigustavad oma hinda igati. Laps mitu korda kausi maha pillanud või tassi ja kõik alati terveks jäänud, samal ajal kui mõni suvaline kauss oleks kohe kildudeks. Aga lõppude lõpuks, ei pea keegi oma koju ostetavaid asju ja tagamaid kellelegi kolmandale põhjendamq.

  Like

  • Googelda Perhepesähotelli ja saad sealt vastuse mille poolest erineb see haiglast. Peamiselt ikka selle poolest, et see pole ikkagi HAIGLA. Ja mina isiklikult olen inimene kes vihkab haiglaid ja ma ei saa sinna midagi parata. See mida ma kirjutasin on vaid minu ootused ja lootused, et ehk see teistmoodi keskkond kergendab minu sisseelamist uude olukorda. Asi polegi VINGUMISES, nagu Sina seda nimetad vaid lihtsalt selles, et mulle ei meeldi haiglad ja ma ei suuda seal ennast normaalselt vabaks lasta, seda näitas ka väga hästi see, kuidas mul koheselt koju jõudes hakkas esimese lapse imetamine sujuma hoopis teises tempos.
   Minu jaoks pole popi retuusid ABSOLUUTSELT mitte eputamise asi. Proovisime ja õigustas ennast hind täielikult. Meie hinnangul kõige vastupidavamad retuusid üldse ja kõigele lisaks väga oluliseks boonuseks on reguleeritav kumm, mida minu lapsel on vägagi vaja.
   Aga see, kuidas pered otsustavad ikkagi oma raha kulutada, on ikkagi iga ühe enda asi. Ma tean naisi, kes on ükskiksemad ja võiksid panna raha enda peale, puhkusele või millele iganes aga eelistavad osta oma lastele kallite brändide riideid. Ju see siis ikkagi tekitab kuskil mingi mõnu ja rahulduse tunde ja kõik ei peagi seda mõistma. Ja minu jaoks on kvaliteetsemad ja kallimad asjad ennast täiesti õigustanud, neile asjadele on suur nõudlus järelturul ja mul pole kunagi ükski asi niisama seisma jäänud või vajanud ära andmist, sest uut huvilist sellele ei leidu. Sõltub ka paljuski millal osta. Kas lähed letilt otsima kõige värskemaid mustreid ja mudeleid või ootad soodukaid ja loodad, et ehk joppab ja on suurust veel. Me oleme ostnud paljud nõutud lasterõivaste tootjate asjad allahindluses, kandnud ja hiljem ehk mõne euro kaotanud müügis vaid. 🤷‍♀️

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s