Kuidas tunda ära rauapuudus ja millist ravimit kasutada?

20200629181216_IMG_9421 (1)

Hei, armsad!

Kuna ma olen kaks korda rase olnud ja juba looduse poolt saanud madalama hemoglobiini taseme, pole mulle rauapuudus kuidagi võõras teema. Meie pere naistel on see probleem väga tavaline muideks. Ja ka Glen on selle minult pärinud. 😩

Esimest korda oli mul rauapuudus juba aastaid tagasi, kui ma läksin taas verd annetama ja mind üks hetk ära saadeti ja öeldi, et minu hemoglobiinitase on liiga madal ja ilmselt peaksin hakkama tähelepanu pöörama sellele, et mu toidus oleks rohkel rauda ning ilmselt ei teeks ka tabletid paha.

Ilmselt järgmisel korral tuvastati mul rauaga probleeme esimese rasedusega. Seal pole ka midagi imekspandavat, sest väga suur osa naisi vaevleb rauapuuduse käes just raseduse ajal. Sellisele aneemiale on äärmiselt oluline pöörata tähelepanu, sest kui rauda on veres vähe, tähendab see lihtsalt ja lühidalt kokkuvõttes seda, et nii ema kui ka laps võivad jääda hapnikuvaegusesse.

Loen parasjagu http://www.emmedeklubi.ee lehelt, et rauavaeguse puhul võib olla su vererõhk madal, keel valulik, suunurkades lõhed, küüned haprad, pea valutada, söögiisu vähene ja võib tekkida isu ebatavaliste asjade järele nagu kriit, tsement, jää, ajalehed, tikud jms. 

Kõigele sellele lisaks võib rauavaegusega seostada ka järgnevaid punkte:

1.VÄSIMUS

2.HINGELDAMINE

3.MUUTUSED SÜDAMETÖÖS

4.RAHUTUD JALAD

5.KÜLMAD KÄED JA JALAD

6.LISAKS PEAVALULE KA PEARINGLUS

7.NÄRVISÜSTEEMI HÄIRED

8.JUUSTE PROBLEEMID

Neid punkte lugedes saan täiesti aru, miks mulle ka selle raseduse ajal rauda välja kirjutati. Mul oli täiesti koomiline vajadus nuuskida ajalehte ja tsemendist seina, rääkimata peavaludest ja kahvatust näonahast. Lisaks kimbutasid mind mingi aeg ka rahutud jalad ning ka väsimus on olnud mõlema raseduse ajal täiesti tavaline nähtus.

Kõik pusletükid saavad justkui kokku pandud ja neid punkte lugedes hakkasin tundma muret, kas mul äkki võib ka nüüd olla rauavaegus, kuna olen kuude kaupa vaevelnud peavaludes, olnud üsna närviline ning kuulen ikka ja jälle, et näen nii väsinud välja, näost valge ja silmaalused mustad.

Hakkasin oma arstilt pärima, et mis oleks kui uuriksime välja, kas mul võiks olla rauaaneemia tekkinud taaskord aga arst ei pidanud vajalikuks isegi laborisse vereproovi anda, mõõtis hemoglobiini ja ütles, et see on normaalpiiri kõige alumisel numbril ja üks kuur ei teeks paha, eriti kui on sarnased sümptomid ja rauaaneemia varasemalt olnud.

Siiski usun, et ükski arst ei soovita teha kuuri põhjuseta, sest ka raua ületarbimine pole tervisele hea. Seega ei tasu nüüd iga peavalu või väsimuse peale ravimeid joosta ostma ilma arstiga enne nõu pidamata.

Ilmselt tavainimesed üldiselt ei pööra eriti tähelepanu sellele, millist rauda nad tarbivad. Seda minagi. Olen alati võtnud seda, mida arst kirjutab/soovitab teadmata, et tegu on mitteheemse rauaga, mis ei imendu hästi ja tekitab suuremale osale kasutajatest näiteks kõhukinnisust. Trust me, sa ei taha seda! Ma vaevlesin äsja kuid piinava kõhukinnisuse käes ja see oli kõike muud, kui mõnus. Kui ma oleks sellel perioodil veel mitteheemset rauda hakanud kasutama, oleksin ilmselt söömisest juba loobunud.

Niisiis meie kehad tahavad HEEMSET RAUDA. Selle positiivsed omadused on järgmised:

1.IMENDUB HÄSTI maohappesus, toit ja jook ei mõjuta imendumist.

2.ON HÄSTI TALUTAV

3.KÕRVALTOIMED PRAKTILISELT PUUDUVAD

4.PIISAB VÄIKESEST RAUA KOGUSEST

Sa võiksid veel teada, et RICHTER FerroBio on esimene ja endiselt ainus loodusliku heemset rauda sisaldav toidulisand Eestis.

Selle leiad täiesti tavalistest apteekidest ja vajadusel saad seda osta isegi interneti teel. Piisab vaid googeldamisest.

Hoidke oma tervist ja eriti tasub sellele tähelepanu pöörata rasedatel naistel.

Päikest!

Postitus valmis koostöös FerroBioga.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s